4 blogi o ubezpieczeniach, które warto śledzić

program dla agenta ubezpieczeniowego

Kiedyś do zdobycia fachowej wiedzy prowadziła długa droga. Najlepsi w swoim rzemiośle powoli pięli się po szczeblach drabiny wtajemniczenia, zdobywając wpierw status ucznia, później czeladnika, aż po opanowania mistrzostwa w danym zawodzie. Co prawda dzisiaj wciąż do osiągnięcia mistrzowskiej perfekcji potrzeba lat praktyki i odpowiedniego doświadczenia, ale nie istnieją już praktycznie żadne bariery dotyczące swobodnego zdobywania wiedzy.
Internet to świetne miejsce do szukania nowych informacji i inspiracji. Także w zakresie podnoszenia swoich kwalifikacji jako agent ubezpieczeniowy czy broker. W sieci funkcjonuje wiele blogów profesjonalnych, prowadzonych przez agentów i brokerów ubezpieczeniowych. Dzięki nim można spojrzeć na swoje sprawy z innej perspektywy oraz zobaczyć o czym mówi się w branży.
Wybraliśmy dla ciebie 4 blogi agentów ubezpieczeniowych, z którymi warto się zapoznać.

1. Blog Mariusza Zimeckiego

Mariusz Zimecki to specjalista z ponad 19 letnim doświadczeniem w branży ubezpieczeń. Kilka lat temu nominowany został do elitarnego grona najlepszych agentów ubezpieczeniowych na świecie na świecie Milion Dollar Round Table.
Na swoim blogu chętnie porusza tematy ważne, choć takie, które często umykają naszej uwadze i są odkładane na później. Warto zwrócić uwagę na wpisy związane o ryzyku występującym w sporcie amatorskim czy o planowanej reformie emerytalnej.
Jak deklaruje sam autor:
“Chcę w ramach tego bloga, dzielić się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem, recenzjami ciekawych książek o tematyce finansowej i nie tylko. Przede wszystkim będę jednak szukał wśród Waszych komentarzy,  wskazówek jak jeszcze lepiej prowadzić moją działalność, jak być bardziej użytecznym. Chciałbym dzielić się z Wami swoimi pasjami i zainteresowaniami”.

2. Blog Ryszarda Zawadzkiego

Ryszard Zawadzki to kolejny doradca ubezpieczeniowy z bogatym doświadczeniem, który również jest wielokrotnym członkiem MDRT.
Niewątpliwą zaletą prowadzonego bloga są systematycznie publikowane wpisy. Autor porusza też wiele tematów, które są mniej lub bardziej związane z problematyką ubezpieczeń. Stąd na blogu można trafić na wpisy opisujące badania lekarze psychiatrów nad listą czynników stresogennych czy zagadnienia związane z inwestowaniem.

3. Blog Jarosława Zgody

Jarosław Zgoda od ponad roku regularnie dzieli się ze swoimi czytelnikami wskazówkami dotyczącymi ochrony finansowej majątku, zdrowia oraz ubezpieczeniami OC w komunikacji. Każdy artykuł do solidna dawka wiedzy od agenta ubezpieczeniowego z 30 letnim doświadczeniem.

4. Blog Alwis 

Alwis to firma od ponad dekady działająca na rynku usług finansowych i ubezpieczeniowych, oferująca także produkty dedykowane. Przedsiębiorstwo chwali się współpracą z ponad 600 agentami i obsługą 200 tysięcy klientów.
Doświadczenie przekłada się na treści publikowane na blogu. Artykuły autorstwa m.in dr. Stanisława Kuty i Macieja Wiszowatego stanowią dużą wartość dla agentów ubezpieczeniowych tłumacząc niuanse prawne związane z charakterem pracy agentów i brokerów. Ponadto na bieżąco komentują doniesienia rynkowe związane ze zmieniającymi się wymaganiami i ofertami największych towarzystw ubezpieczeniowych.

A czy Ty znasz inne blogi o ubezpieczeniach, które możesz polecić? Z czego czerpiesz fachową wiedzę na co dzień?

Zostaw komentarz na naszym facebookowym profilu.

 

Podobne wpisy