Insly zwiększy skalę i wsparcie dla agentów

Insly, kupi od spółki Bacca część biznesu, obejmującego aplikację dla agentów ubezpieczeniowych do przyjmowania i rozliczania płatności za polisy kartami płatniczymi i Blikiem (znaną pod marką TubaPay) oraz całość działalności i know-how związane z tymi usługami.

Podpisanie ostatecznej umowy między firmami nastąpi po wypełnieniu procedur ustawowych i spełnieniu przez Bacca warunków określonych w umowie wstępnej. Insly spodziewa się, że finalizacja zakupu nastąpi nie później niż na początku czwartego kwartału tego roku. Do Insly przejdą wtedy również obecni klienci i użytkownicy aplikacji oraz zespół.

Marka TubaPay nie jest przedmiotem transakcji, a intencją Insly jest dalej rozwijać usługę pod swoją marką. Partnerem rozliczeniowym pozostanie czołowy rynkowy gracz, firma Fiserv Polska S.A. działająca pod marką PolCard from Fiserv. Insly planuje zintegrować aplikację ze swoim systemem CRM, jak również oferować ją jako odrębną usługę. 

Sercem naszej działalności w Polsce pozostaje stały rozwój systemu CRM i wsparcia dla pośredników ubezpieczeniowych tak, aby cały swój biznes mogli prowadzić na Insly. Naszym celem jest więc zwiększanie skali działalności i ciągłe wzmacnianie pozycji rynkowej – mówi Piotr Bartos, CEO Insly w Polsce.  

–  Od blisko dwóch lat konsekwentnie realizujemy nową strategię, której osią jest dostarczanie usług płatniczych i finansowych dla e-commerce oraz live-commerce. Dlatego jesteśmy niezwykle uradowani, że naszą innowacyjną usługę płatności terminalowych dedykowanych branży ubezpieczeniowej będzie dalej rozwijało Insly, firma znająca branżę ubezpieczeniową i doskonale rozumiejąca jej potrzeby – mówi Janusz Kulmaczewski, CFO Bacca/TubaPay.

Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych Insly Ltd., które jest właścicielem Insly w Polsce.

Szef Insly w Polsce deklaruje, że stawia na rozwój organiczny, bo „polski rynek wciąż ma duży potencjał, jeśli chodzi o wykorzystanie technologii w pracy agenta”, ale widzi również kolejne okazje do przejęć i połączeń.

Insly jest dostawcą technologii dla sektora ubezpieczeń, opartej o wygodne, bezpieczne i zgodne z regulacjami rozwiązania chmurowe. W Polsce znana jest przede wszystkim z działalności dedykowanej agentom ubezpieczeniowym, którym oferuje abonamentowy system CRM, kalkulator składek i wsparcie w zakresie compliance.  Insly jest największym w Polsce dostawcą systemu CRM dla agentów i brokerów. Liczba użytkowników urosła od zeszłego roku o kolejne 2 tysiące i przekroczyła liczbę 17 tysięcy.