Insly pozyskało 1,5 miliona funtów finansowania

Insly, dostawca platformy technologicznej no/low-code dla ubezpieczycieli, pośredników ubezpieczeniowych i MGA, pozyskał 1,5 mln GBP finansowania w postaci pożyczki od funduszu Hambro Perks, wiodącego dostawcy finansowania dłużnego, znanego z zaangażowania we wspieranie wizjonerskich firm. Finansowanie zapewni Insly środki na skalowanie produktów, marketing i przyspieszenie wzrostu.

Insly umożliwia ubezpieczycielom, MGA i pośrednikom ubezpieczeniowym digitalizację i automatyzację ich działalności, w tym dystrybucji, administrowania polisami, underwritingu, likwidacji szkód i obsługi roszczeń, rozliczeń finansowych i reasekuracji. Od 2022 r. insurtech oferuje te rozwiązania w technologii no/low-code, łatwej w konfiguracji i szybkiej do wdrożenia. Od tego czasu Insly trzykrotnie szybciej i znacząco taniej wdraża swoje rozwiązania u nowych klientów. W rezultacie, przychody z opłat licencyjnych w pierwszej połowie 2023 roku wzrosły o 36 proc.

W Polsce firma znana jest przede wszystkim z działalności dedykowanej pośrednikom ubezpieczeniowym

Oferujemy abonamentowy system CRM, kalkulator składek i wsparcie w zakresie compliance – rozwiązania oparte o wygodne, bezpieczne i zgodne z regulacjami rozwiązania chmurowe. Polskie operacje odpowiadają za ponad 20 proc. globalnych przychodów Insly. Rozwój platformy przyciągnął uwagę ubezpieczycieli działających w Polsce na tyle, że upatrują we współpracy z Insly szansy na poszerzenie swojej sprzedaży i szybkiego, poprzez API, wprowadzenia do kanału agencyjnego obecnych albo nowych produktów.

Gotowość Insly do pozyskania finansowania dłużnego potwierdza naszą stabilność finansową. Świadczy o dodatnich przepływach pieniężnych, przewidywalnej bazie przychodów i odporności na ryzyka rynkowe. Wsparcie finansowaniem od Hambro Perks przygotowuje nam grunt pod dalsze innowacje i rozwój – powiedział Risto Rossar, założyciel i prezes Insly.

Jesteśmy pod wrażeniem perspektywicznego myślenia Insly o strategiach na transformację technologiczną branży ubezpieczeniowej. Przywiązanie insurtecha do rozwoju potencjału rynku ubezpieczeniowego współgra z naszymi zasadami innowacyjności i doskonałości. To wybitny i zdeterminowany zespół. Nie możemy się doczekać aż zrealizuje swoje ambitne cele. Insly wybija się na pozycję katalizatora rewolucyjnych zmian w sektorze ubezpieczeń – podkreślił Ross Goodwin, partner w Hambro Perks.

Hambro Perks to międzynarodowa firma inwestycyjna z siedzibą w Londynie, koncentrująca się na prywatnych inwestycjach. Współpracuje z założycielami i przedsiębiorcami, wspierając rozwój firm na wszystkich etapach cyklu inwestycyjnego. Hambro Perks posiada wyspecjalizowane zespoły inwestycyjne, pracujące w ramach wielu funduszy. Oprócz flagowych funduszy typu venture, EIS, co-investment i growth debt, Hambro Perks oferuje szereg specjalistycznych, zróżnicowanych strategii inwestycyjnych, w tym Hambro Perks Environmental Technology, Special Situations, a także Access, które inwestują na rynku wtórnym w spółki venture.

We wrześniu 2022 roku Insly pozyskało 1,1 mln euro od funduszy VC Concentric, Uniqa Ventures i zrzeszenia aniołów biznesu Fund Fellow Founders. Rok wcześniej insurtech zamknął z kolei rundę o wartości 1,3 mln euro.