Portret klienta: Jak zaoszczędzić minuty i sekundy w agencji ubezpieczeniowej

insurance broker in Singapore - customer success story Insly

Ostatnio mieliśmy przyjemność przeprowadzić wywiad z Khoo Kok Peng, założycielem firmy Svalinn Risk Solutions Pte Ltd (singapurska agencja ubezpieczeniowa).

Skąd wzięła się i co oznacza nazwa agencji ubezpieczeniowej Svalinn?

Svalinn to nazwa legendarnej tarczy, która chroni słońce w mitologii nordyckiej. I to my jesteśmy tarczownikami. W średniowieczu rolą tarczownika była ochrona swojego pana w bitwie. Świetnie w tym celu sprawdzała się tarcza, która odbijała ciosy i strzały.
Wierzę, że tą samą rolę dzisiaj sprawują mężczyźni i kobiety, którzy podejmują się pracy w branży ubezpieczeniowej, służą i przedkładają dobro klienta ponad swoje. Założyłem Svalinn w 2015 roku jako agencję ubezpieczeniową skupioną na Financial Lines, obsługującą głównie start-upy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Wielu moich obecnych klientów dało mi szansę na samym początku. Musiałem jednak pracować bardzo ciężko, by zdobyć ich zaufanie i sprawić, by Svalinn stało się jedną z czołowych agencji zajmujących się ubezpieczeniami Financial Lines.

W jaki sposób zwiększyłeś efektywność w ciągu dwóch tygodni?

Rozwijaliśmy się tak szybko, że po prostu wyrośliśmy z naszego dotychczasowego systemu CRM. Stary system nie był w stanie śledzić polis zobowiązanych/odnawianych/nie wydanych lub generować raportów dotyczących zaległych, nie pobranych składek ubezpieczeniowych.
Byłem sfrustrowany coraz częstszym brakiem dokumentów dotyczących polis oraz opóźnieniach w gromadzeniu składek ubezpieczeniowych. Próbowałem wielu różnych rozwiązań informatycznych, ale byłem w większości przypadków rozczarowany. Żadne testowane oprogramowanie nie było w pełni dostosowane do realiów pracy brokera ubezpieczeniowego. Dopóki nie znalazłem Insly.
Samouczki video były bardzo użyteczne, więc zdecydowałem się wypróbować ten system. Martin z Insly był niesamowicie pomocny i odpowiedział na moje wszystkie pytania. W ciągu kilku tygodni mogłem uruchomić Insly w swojej agencji.

W jaki sposób Insly pomogło twojej firmie?

Powiem krótko: szybkość.
Nie musimy logować się w wielu systemach, by znaleźć informacje o polisach naszych klientów, czy faktura została wystawiona lub czy składki zostały opłacone. Wszystkie informacje są dostępne w Insly.
Insly usprawniło cały nasz proces, począwszy od wyceny, ustalania wiążącej ochrony ubezpieczeniowej, pobierania opłat czy obsługi reklamacji. Możemy teraz w czasie rzeczywistym śledzić informację związane z odnowieniami naszych usług, nową sprzedażą, wycenami i reklamacjami.
[bctt tweet=”Insly sprawiło, że moja agencja jest skuteczniejsza i zwinniejsza ” via=”insly_com„]
Podsumowując – Insly sprawiło, że moja agencja ubezpieczeniowa jest skuteczniejsza, zwinna i lepiej przygotowana, by zmierzyć się z szansami stawianymi przez nowe realia gospodarcze.