Historia sukcesu prosto ze Złotego Miasta

Wczoraj ukazał się kolejny numer tygodnika Gazeta Ubezpieczeniowa. W najnowszym wydaniu uznanego magazynu dla specjalistów branży ubezpieczeniowej przeczytacie historię sukcesu firmy AFIA ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dowiedz się jak AFIA, wykorzystując oprogramowanie dla ubezpieczeń Insly, usprawniła procesy i stała się regionalnym liderem sprzedaży produktów ubezpieczeniowych.

Jak oprogramowanie dla ubezpieczeń Insly pomogło zdobyć przewagę na rynku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Dubajski broker ubezpieczeniowy AFIA dzięki oprogramowaniu dla ubezpieczeń Insly i kreatywnej platformie internetowej stał się synonimem sukcesu w regionie.
Z oprogramowania dla ubezpieczeń Insly korzysta tysiące brokerów i agentów w ponad 50 krajach na całym świecie. Krajach, które zdecydowanie różnią się od siebie pod względem oczekiwań i zachowań klientów, sposobów działania ubezpieczycieli i, co oczywiste, regulacji prawnych. Rozbieżności te sprawiają, że nasi klienci zastanawiają się nad różnorodnymi i nowatorskimi rozwiązaniami, które mogą służyć jako wartościowe źródła inspiracji.
Dobrym przykładem jest nasz klient, AFIA z Dubaju. To jeden z najstarszych i najbardziej uznanych doradców i konsultantów ubezpieczeniowych na Bliskim Wschodzie. Z jednej strony to nowoczesne i patrzące w przyszłość przedsiębiorstwo, dążące do osiągnięcia doskonałego poziomu wydajności i doświadczeń klienta. Podobnie zresztą jak jego odpowiednicy z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.
Mówiąc o wydajności w detalicznym brokeringu, nie można zapomnieć o kwestii sprzedaży online. Okazuje się, że w wielu krajach transakcje online stanowią teraz trzon działalności biznesowej.
Z drugiej strony, warunki na rynku ubezpieczeniowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie stwarzają jeszcze możliwości do całkowitej automatyzacji transakcji internetowych. Po pierwsze, ubezpieczyciele nie są jeszcze gotowi pod względem technologicznym do obsługi błyskawicznych ofert i transakcji online. Po drugie, produkty ubezpieczeniowe są skomplikowane i często wymagają poświęcenia indywidualnej uwagi specjalisty ubezpieczeniowego. Dzięki temu może on wybrać najlepszą opcję odpowiadającą potrzebnemu zakresowi ubezpieczenia.
Po trzecie, wspomniana złożoność oznacza, że klienci potrzebują konsultacji i porady specjalisty zamiast natychmiastowej realizacji transakcji w sieci. (Łatwo zauważyć, że warunki na rynku ZEA nie różnią się zbytnio od tych w Polsce).
W związku z tym zdecydowano się na wdrożenie rozwiązania łączącego podejście osobiste i możliwość dokonania transakcji online. Wyjściem w tej sytuacji dla AFIA jest platforma Alfred’s Insurance Market - www.insurancemarket.ae. Klienci mogą skorzystać z prostych formularzy dostępnych na stronie internetowej, aby zamówić oferty ubezpieczeniowe w 8 kategoriach. Wśród nich znajdują się zarówno często brane pod uwagę ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia komunikacyjne, jak i te mniej popularne, związane z ubezpieczeniem jachtów i motocykli. Po wypełnieniu formularza przez klienta, nowa oferta jest automatycznie sporządzana w oparciu o dostarczone informacje oraz wstępnie uzupełniana przez oprogramowanie dla ubezpieczeń Insly. Jednocześnie w bazie danych Insly tworzony jest nowy klient.
Pracownik działu obsługi klienta po otrzymaniu zgłoszenia określa najlepsze opcje w zakresie ochrony ubezpieczeniowej, kompletuje ofertę z premiami i warunkami od wielu ubezpieczycieli i przesyła je do klienta. Wszystkie kolejne kroki są przeprowadzane w oprogramowaniu dla ubezpieczeń Insly i każda informacja zapisywana jest w pliku klienta do późniejszego wglądu. Po konsultacjach z klientem i wybraniu najbardziej odpowiedniego zakresu ubezpieczenia, faktura i polityki są generowane bezpośrednio przez oprogramowanie Insly.
Takie podejście pozwala firmie AFIA i jego klientom korzystać z najlepszych cech obu podejść - wydajności transakcji internetowych oraz doskonałej jakości doradztwa osobistego i prezentacji rozwiązań ubezpieczeniowych dostępnych na zamówienie. Klienci to uwielbiają. AFIA w tym momencie obsługuje ponad 25 tysięcy klientów rocznie i liczba ta stale rośnie. Ponadto, odkąd technologia pomogła uwolnić pracowników firmy od wielu nieprzyjemnych i przyziemnych zadań, przedsiębiorstwo może korzystać z większej liczby dostępnych zasobów ludzkich. Umożliwia to skuteczną pracę na rzecz dalszego wzrostu i rozwoju innowacyjności.
Historia sukcesu Insly AFIA Dubaj program do obsługi ubezpieczeń

Kliknij tutaj, aby wypróbować Insly za darmo, przez 14 dni.

More reading from

Nowości - produkt Insly