Dlaczego warto zainwestować w CRM dla agenta ubezpieczeniowego?

“Klient nasz Pan!” - ta popularna dewiza to fundament sukcesu w sprzedaży. Mimo upływu lat wcale nie straciła na aktualności. Wręcz przeciwnie - strategie nowoczesnych przedsiębiorstw jeszcze mocniej opierają się na paradygmacie klientocentryzmu.

Dobre relacje z klientami to w dzisiejszych czasach jedno z najważniejszych aktywów firm działających na rynku ubezpieczeniowym. W końcu pozyskanie nowego klienta jest kosztowne, a strata bolesna. Nic dziwnego, że brokerzy i agenci ubezpieczeniowi inwestują coraz więcej pieniędzy w systemy informatyczne, które pomagają w zarządzaniu relacjami z klientami w tym w CRM dla agenta ubezpieczeniowego.

Dzięki rozwojowi możliwości analitycznych i integracji danych systemy CRM stały się jednym z podstawowych narzędzi, które dzielnie wspiera przedsiębiorców w codziennym identyfikowaniu i zaspokajaniu potrzeb klientów. To jednak nie jedyne wyzwanie, przed którymi stoją obecnie brokerzy i agenci ubezpieczeniowi.

Sprawdź, czy potrzebujesz systemu CRM dla agenta ubezpieczeniowego w swojej multiagencji:

  • Obsługa klienta nie przebiega tak sprawnie, jak przewidywałeś/aś
  • Obsługa klienta wydłuża się i traci na jakości
  • Twój zespół ma problemy ze skoordynowaniem swoich działań. Często do klienta dzwonią różne osoby albo nikt nie kontaktuje się z nowymi klientami
  • Z odejściem pracowników tracisz kontakty do ważnych klientów
  • Każdemu klientowi oferujesz to samo, nie personalizujesz swojej oferty na podstawie zgromadzonych informacji

Jeżeli zgadzasz się przynajmniej z jednym punktem na tej liście to przetestuj bezpłatnie Insly z wbudowanym systemem CRM

CRM dla agenta ubezpieczeniowego oznacza szybciej, lepiej, taniej

Odwiecznym celem przedsiębiorstw jest maksymalizacja zysków oraz minimalizacja kosztów. Te dwa koła zębate wprowadzają w ruch całą skomplikowaną maszynę, której zadaniem jest optymalizacja procesów sprzedaży.

- CRM dla agenta ubezpieczeniowego pozwala usprawnić cały nasz proces, począwszy od wyceny, ustalania wiążącej ochrony ubezpieczeniowej, pobierania opłat czy obsługi reklamacji. Możemy teraz w czasie rzeczywistym śledzić informację związane z odnowieniami naszych usług, nową sprzedażą, wycenami i reklamacjami - wymienia zalety systemu założyciel Svalinn Risk Solutions, jeden z użytkowników systemu Insly.

Przeczytaj historię sukcesu Svalinn Risk Solutions z Singapuru

Potrzeba usprawnień i doskonalenia procesów to nie tylko trend na zagranicznych rynkach. Wspominają o tym także brokerzy z Polski.

Największą korzyścią wynikającą z wdrożenia systemu jest oszczędność czasu. Pozwala on automatyzować powtarzalne czynności będące codziennością w pracy brokera czy agenta ubezpieczeniowego - wyjaśnia założyciel ZZ Brokers.

W jaki sposób z Insly korzysta ZZ Brokers?

W sprzedaży ubezpieczeń najważniejsza jest szybkość i łatwość obsługi. Wyobraź sobie, że musisz poświęcić swój cenny czas, by przeszukać skrzynkę odbiorczą lub historię połączeń w celu uzyskania numeru klienta lub przypomnienia, kiedy ostatni raz rozmawialiście. Czy nie uważasz, że to ogromna strata czasu? Jeśli tak to potrzebny Ci CRM dla agenta ubezpieczeniowego!

Usprawnienie komunikacji w całej organizacji

Jeżeli jesteś “samotnym wilkiem” na rynku sprzedaży ubezpieczeń to dobry system CRM dla agenta ubezpieczeniowego jest dla ciebie skarbnicą wiedzy i drugim, wirtualnym mózgiem z zapasem gigabajtów pamięci. W większych firmach to także niezawodne narzędzie, które pozwala uniknąć wiele nieporozumień.

Postaw się w roli osoby, która przejmuje kontakt do klienta, z którym ktoś inny prowadził kilka miesięcy temu negocjacje. Sterta nieczytelnych notatek z notesu kolegi nie pomoże odpowiednio zaaranżować nowej rozmowy.

Dzięki rozwiązaniom CRM, agenci i brokerzy mogą natychmiast ocenić, co zostało już zrobione i podjąć decyzję co dalej. Nie muszą kontaktować się ze swoimi współpracownikami, aby uzyskać historię interakcji. Wszystkie informacje, których potrzebują, znajdują się już w systemie.

Wypróbuj za darmo funkcjonalności systemu CRM dostępne w programie dla agentów ubezpieczeniowych Insly

Już dzisiaj pomyśl o tym, co wydarzy się jutro

Jeżeli twój biznes dopiero wystartował lub jak dotąd opiera się na kontakcie z kilkoma kluczowymi klientami to możesz pukać się w czoło i zastanawiać nad sensem wdrażania specjalnego systemu do zarządzania relacjami z klientami. Racja, gdy kontaktujesz się z czterema, może pięcioma klientami to może się wydawać, że ręcznie prowadzony arkusz kalkulacyjny Excel w zupełności do tego wystarczy. Pomyśl jednak o tym co będzie za rok lub dwa lata. Albo gdy podwoisz lub potroisz dochody swojej firmy brokerskiej lub multiagencji. Warto wdrożyć CRM dla agenta ubezpieczeniowego od razu!

Zobacz też: 4 sygnały, że czas porzucić Excela w multiagencji

Więcej klientów to więcej pieniędzy, to oczywiste. Pamiętaj jednak, że większe przychody generują także większą liczbę gromadzonych danych oraz nowych zadań dla zespołu sprzedawców. Pojawienie się nowych obowiązków może spowodować, że dotychczasowy arkusz kalkulacyjny i ręczne śledzenie procesu sprzedażowego może po prostu nie wystarczyć.

Czy warto dbać o relacje z klientami i korzystać z systemu CRM dla agenta ubezpieczeniowego? Odpowiedź może wydawać się oczywista, ale należy zadać to pytanie w inny sposób. Czy chcesz rozwijać swoją firmę i skalować jej wzrost? To właśnie główny cel zastosowania strategii oraz systemu CRM na rynku sprzedaży ubezpieczeń.

 

More reading from

Innowacje w ubezpieczeniach Nowości - produkt Insly