Historia ZZ Brokers: “Skupiamy się na rozwoju biznesu i satysfakcji klientów”

Z jakimi wyzwaniami na rynku mierzą się agenci i brokerzy ubezpieczeniowi w Polsce? Czy nowe technologie pozwalają przezwyciężyć pojawiające się przeszkody? W jaki sposób działania firmy ZZ Brokers wspiera program do obsługi ubezpieczeń Insly?
To tematy o których rozmawialiśmy ze Zbigniewem Zielińskim z ZZ Brokers.

Nasz klient - ZZ Brokers

ZZ Brokers to firma z dużym doświadczeniem na rynku ubezpieczeń w Polsce. Swoją działalność skupia głównie wokół gwarancji ubezpieczeniowych. ZZ Brokers kieruje swoją ofertę przede wszystkim do podmiotów gospodarczych, ale wśród klientów znajdziemy także fundacje i stowarzyszenie. To zasługa m.in. programów ubezpieczeniowych przygotowywanych przez ZZ Brokers.
Programy ubezpieczeniowe aranżowane przez ZZ Brokers to jedna z rzeczy, która pozwala się wyróżnić na niezwykle konkurencyjnym rynku agentów i brokerów ubezpieczeniowych. Dedykowane programy ubezpieczeniowe pozwalają rozwinąć biznes i zyskać dodatkowe przychody.
Ciekawym przykładem jest program ubezpieczeń dla przewoźników powstały przy współpracy z firmą spedycyjną VML.
- Moja firma nie jest jedną z wielu. Znam rynek ubezpieczeń od ponad 20 lat, byłem wiceprezesem Zarządu wielu spółek, dlatego mój zasób wiedzy i doświadczenie to największe atuty mojej firmy - mówi Zbigniew Zieliński, właściciel firmy ZZ Brokers.

Wyzwania na rynku ubezpieczeniowym w Polsce

Rok 2018 będzie niezwykle ważny w związku ze zmianami prawnymi, do których będą musieli dostosować się agenci i brokerzy ubezpieczeniowi. Czy to główne wyzwania, które na nich czekają w najbliższych miesiącach?
- Firmy działające na rynku ubezpieczeń w Polsce mierzą się z wieloma wyzwaniami. W przyszłym roku czeka nas zmiana prawa pod postacią Ustawy o dystrybucji ubezpieczeń czy nowego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych. To ważne tematy, ale nie znamy jeszcze ostatecznego kształtu tych zmian. - komentuje Zbigniew Zieliński. - W ZZ Brokers skupiamy się zawsze przede wszystkim na biznesie, czyli rozwoju firmy. Zdobywamy klientów i dbamy o ich satysfakcję. To przynosi pieniądze. - podsumowuje.
Popyt na produkty ubezpieczeniowe, a co za tym idzie większa liczba obowiązków, sprawiają, że agenci i brokerzy ubezpieczeniowi borykają się z problemem braku czasu. To według eksperta jedno z największych wyzwań na rynku ubezpieczeń w Polsce.

Program do obsługi ubezpieczeń Insly pozwala zaoszczędzić czas i zasoby

Z pomocą przychodzą jednak nowe technologie. Receptą na bolączki brokerów ubezpieczeniowych stały się narzędzia pozwalające na automatyzację czynności, wykonywanych od tej pory ręcznie.
- Nasza firma korzysta z programu do obsługi ubezpieczeń Insly. Dzięki temu możemy w prosty i efektywny sposób zarządzać polisami.
Czy funkcjonalności programu dla agentów i brokerów ubezpieczeniowych przekładają się w widoczny sposób na rozwój ZZ Brokers?
- Największą korzyścią wynikającą z wdrożenia systemu Insly jest oszczędność czasu. Program do obsługi ubezpieczeń Insly pozwala automatyzować powtarzalne czynności będące codziennością w pracy brokera czy agenta ubezpieczeniowego. Insly ułatwia m.in. tworzenie raportów czy przypomina o zbliżającym się terminie odnowienia polis.
Dowiedz się więcej na temat ZZ Brokers: www.zzbrokers.pl

More reading from

Nowości - produkt Insly