Jak działa kalkulator składek OC i AC dla agenta ubezpieczeniowego?

– Skoda, benzyna, silnik 1,6. Ile za OC i dlaczego tak drogo?

Brzmi znajomo? Oczywiście to przerysowany przykład, choć agenci ubezpieczeniowi często są zasypywani podobnymi pytaniami.

Kalkulacja składki OC i AC to chleb powszedni dla agentów ubezpieczeniowych. Jak wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń – pośrednicy mają pełne ręce roboty! Liczba polis OC w 2017 roku przekroczyła 23,8 milionów, a polis ubezpieczenia autocasco 6,3 miliona.

Najnowsze dane pokazują również spory rozstrzał między cenami polis OC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Rzeczpospolita opublikowała niedawno artykuł, w którym różnica w cenie wynosi nawet 200% dla przykładowego kierowcy.

Zakres ubezpieczenia OC jest określony ustawowo i wszędzie taki sam. Ostatecznie dla ubezpieczającego liczy się wyłącznie cena. Rozbieżności są na tyle duże, że przy doborze najtańszej oferty warto wspomóc się takim narzędziem jak kalkulator składek dla agenta ubezpieczeniowego.

 

Teoria swoje, ale w Insly wolimy praktyczne rozwiązania. Zresztą sprawdźcie sami.

Gdy do waszego biura zawita kolejny zainteresowany ubezpieczeniem OC włączcie stoper i zmierzcie ile potrzebujecie czasu, aby ręcznie obliczyć składki. Z prowadzonych przez nas obserwacji wynika, że zajmuje to nawet 20 minut. Prosta matematyka przy bardzo optymistycznych założeniach pozwala stwierdzić, że w ten sposób możemy przedstawić ofertę jedynie 24 klientom w ciągu dnia.

A gdyby tak skorzystać z odpowiedniego oprogramowania i skrócić kalkulację składki do kilku sekund? Efektywność agenta ubezpieczeniowego staje się wtedy niemal nieograniczona (no bo w końcu czy jest ktoś, kto byłby w stanie obsłużyć ponad 4 tysięcy klientów dziennie?).

Jak działa kalkulator składek OC i AC dla agenta ubezpieczeniowego Insly?

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC w Insly pozwala na jednoczesne obliczenie i porównanie składek w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych. Cały proces trwa zaledwie kilka sekund, a wysokość składki jest wyliczana bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym, bez żadnych prowizji i dodatkowych kosztów.

Jak działa kalkulator składek dla agenta ubezpieczeniowego? Funkcjonowanie kalkulatora ubezpieczeń OC i AC możliwe jest dzięki zastosowaniu tzw. Web services.

Co to jest i jak działa web service?

Web service to technologia pozwalająca na wzajemną komunikację i współdziałanie dwóch lub więcej urządzeń w sieci.

Jak to działa w praktyce? W przypadku kalkulatora OC/AC Insly, po uzupełnieniu formularza o niezbędne dane (bądź przy użyciu aplikacji mobilnej do skanowania kodów AZTEC) wszystkie dane są wysyłane do towarzystw ubezpieczeniowych. Jest to tzw. request, na bazie którego algorytmy stosowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe wyliczając składkę ubezpieczenia komunikacyjnego. Efektem działań algorytmów jest informacja zwrotna, wraz z kalkulacją składki (tzw. response) wysyłana z serwerów towarzystw ubezpieczeniowych do systemu Insly. Cały zabieg trwa zaledwie kilka sekund i po chwili na ekranie komputera agenta ubezpieczeniowego pojawia się proponowana wysokość składki ubezpieczeniowej.

Z web service’ami spotykasz się na co dzień, nie tylko w przypadku kalkulatora OC/AC Insly. Kojarzysz strony, gdzie musisz stworzyć konto, by korzystać z nich jako pełnoprawny użytkownik? Obecnie większość portali umożliwia stworzenie konta przy pomocy swojego konta Google lub Facebook. To właśnie popularny przykład wykorzystania technologii web service, która ułatwia życie użytkownikom.

Co zrobić, gdy składka przelicza się niepoprawnie?

W tym miejscu warto wyjaśnić jedną rzecz. Zdarza się, że użytkownicy naszego systemu zgłaszają, że składki w Insly przeliczają się niepoprawnie. Nie jest to możliwe z prostej przyczyny – Insly samo w sobie nie przelicza składek. Wszystkie kalkulacje odbywają się bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym.

W większości przypadków problem wynika z wpisania niepoprawnych danych przez agenta ubezpieczeniowego. Mamy możliwość sprawdzenia, które dane zostały uzupełnione nieprawidłowo. Aby to zrobić, agent powinien wysłać zgłoszenie na maila (pomoc@insly.com) i podać poniższe dane:

  1. Numer oferty wyliczonej za pomocą Insly
  2. Zrzut ekranu z danymi, jakie zostały wprowadzone bezpośrednio do towarzystwa ubezpieczeniowego

Czy możliwe jest wystawienie polisy komunikacyjnej w Insly?

Program dla agentów ubezpieczeniowych Insly jest oficjalnym partnerem kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Dzięki temu użytkownicy Insly zyskują możliwość szybkiej kalkulacji i porównania wysokości składki w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie oraz wystawienia wybranej polisę bez konieczności logowania się do odrębnego systemu ubezpieczyciela.

Wystawienie polisy w Insly jest rejestrowane w systemie wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, a do powstałej w module CRM karcie wystawionej polisy zostanie przypisany odpowiedni dokument polisowy. Wspomniane dokumenty wyglądają dokładnie tak samo, jak w towarzystwie ubezpieczeniowym.

 

Zapraszamy do korzystania z kalkulatora składek dla agenta ubezpieczeniowego. W szybki i łatwy sposób wyliczysz wysokość składki i wystawisz polisę, dzięki czemu oszczędzisz czas, a Twoi klienci również podziękują Ci za szybką i sprawną obsługę.

https://insly.pl/o-nas/kontakt/

 

https://www.youtube.com/watch?v=u6fl_51hiwo