Krzysztof Kica z Centrum Ubezpieczeniowe Partner, o tym jak zaczęła się jego przygoda z ubezpieczeniami i jak ewoluowała z Insly.

Krzysztof pracuje w ubezpieczeniach od 1997 roku. Przygoda jego w ubezpieczeniach zaczęła się dość przewrotnie od tego, że przyszedł do niego agent ubezpieczeniowy z ofertą ubezpieczeniową ?. Krzysztof zaciekawiony tematem zaczął spotykać się z innymi agentami i poznawać branże ubezpieczeniową i dopytywać o szczegóły oferty. Kolejna wizyta pierwszego agenta, który był u Krzysztofa, zakończyła się ofertą pracy jako agent z racji wiedzy i zainteresowania Krzysztofa branżą ubezpieczeniową.

Początki Krzysztofa były związane z ubezpieczeniami życiowymi a ścieżka kariery przechodziła różne etapy, współpracował z różnymi agencjami i TU. Doświadczenie to pozwoliło mu na otwarcie swojego biznesu, Centrum Ubezpieczeniowe Partner. Obecnie Krzysztof prowadzi sprzedaż własną, ale również współpracuje z OFWCA i głównie sprzedają ubezpieczenia majątkowe i komunikację.

Przepis na sukces

Krzysztof uważa, że w tej branży zarówno teraz jak i na początku jego kariery bardzo ważne były i są rekomendacje. Jest to kluczowy kanał sprzedaży. Obecnie ludzie nie lubią telefonów na „zimno”, preferują kontakt ze sprawdzoną osobą-rekomendowaną i dużo klientów, partnerów biznesowych pozyskuje się poprzez wspólne rozmowy o pasjach, hobby – buduje się relacje.

Kolejnym punktem jest posiadanie odpowiedniego  narzędzia.

„Na pewno nie ma wśród nas agenta, który nie wystawiłby polisy komunikacyjnej…wrzucenie do 10 portali tych samych danych, ja to liczyłem pod względem pracy moich współpracowników, to jest około 20-25 minut…stąd marzył mi się multikalkulator. Wprowadzając dane do jednego miejsca gdzie uzyskujemy ceny i możliwość zawarcia ubezpieczenia z jednego miejsca w kilku TU bardzo ułatwia prace i ja dzisiaj nie wyobrażam sobie liczenie czegokolwiek bez udziału takiego narzędzia jak Insly. Mam nadzieje, że ono będzie ewoluować i już są projekty żeby zmienić interfejs … Musze się przyznać, że wśród swoich partnerów biznesowych, współpracowników czy OFWCA mocno propaguje ten element.”

Trzy rzeczy, za które najbardziej lubię Insly

  1. Wszystkie dane klienta w jednym miejscu
  2. Dostępność z każdego miejsca w Polsce (a nawet na świecie)
  3. Szybkość wyliczania składki

Krzysztof słusznie zauważa, że są dostępne inne  kalkulatory i systemy, jednak są one związane z daną grupą agencyjną a Insly jest niezależną firmą, nie związaną z żadną multiagnecją. Insly to firma z branży IT.

„Dla mnie narzędzie genialne…Namawiam gorąca i polecam”- Krzysztof Kica, Centrum Ubezpieczeniowe Partner. 

More reading from

Historie naszych klientów Innowacje w ubezpieczeniach