Jak wybrać najlepsze oprogramowanie dla agentów i brokerów ubezpieczeniowych?

Jesteś brokerem ubezpieczeniowym i zadajesz sobie pytanie czy warto kupić oprogramowanie dla brokerów ubezpieczeniowych? W dzisiejszym świecie to pytanie pozbawione większego sensu. Jako broker bez dwóch zdań powinieneś korzystać już z systemu IT. Tutaj pojawia się jednak inne, bardzo istotne pytanie. Jak wybrać najlepszą technologię, która spełni pokładane w niej oczekiwania?

Dowiedz się więcej: 4 trendy technologiczne, które zmienią oblicze rynku ubezpieczeniowego

Określ swoje potrzeby

Trudno jest podjąć właściwy wybór, kiedy nie do końca wiemy, co chcemy osiągnąć. Nawet najlepszy konsultant czy analityk biznesowy nie jest w stanie polecić najlepszego rozwiązania, gdy brakuje mu dokładnych informacji.

To zadanie dla ciebie. W końcu znasz na wylot swoją firmę brokerską. Wybór rozwiązania warto rozpocząć od obserwacji tego, w jaki sposób funkcjonuje przedsiębiorstwo. Czy dostrzegasz jakieś obszary, które warto usprawnić? Szukasz sposobu na zwiększenie sprzedaży polis? Potrzebujesz narzędzia do lepszej organizacji pracy lub zarządzania klientami? A może problemem jest przygotowywanie raportów i dokumentacji?

Ile czasu i pieniędzy naprawdę tracisz każdego dnia?

Oprogramowanie dla brokerów ubezpieczeniowych jest receptą na wiele bolączek. Trudno jednak wybrać dobre narzędzie, gdy decyzję podejmowane są “na oślep”. Przypomina to wtedy wbijanie gwoździa za pomocą suszarki. Pamiętaj, że dobre intencje nie zagwarantują sukcesu.

Jaki jest twój budżet?

Kwestia finansowa to ważne, aczkolwiek nie najważniejsza kwestia, w przypadku inwestycji w technologię. Warto podejść do sprawy kupna oprogramowania dla brokerów ubezpieczeniowych przez pryzmat inwestycji, a nie kosztu. Pamiętaj, że program ma rozwiązań problemy, które przeszkadzają ci w rozwinięciu swojej działalności. W długim okresie przyniesie duże oszczędności, a nawet wzrost sprzedaży.

Przeczytaj także: Dlaczego warto zainwestować w CRM dla pośrednia ubezpieczeniowego?

Warto pamiętać, że oprócz kosztów poniesionych na początku projektu (w zależności od wybranego modelu będą to koszty instalacji lub subskrypcji), do ostatecznych wydatków należy dodać też ewentualne koszty utrzymania systemu. Problemu ponoszenia dodatkowych kosztów można uniknąć decydując się na oprogramowanie w chmurze. Dzięki temu broker ubezpieczeniowy nie musi martwić się o zabezpieczenie środków finansowych na konfigurację własnego środowiska, utrzymanie tej infrastruktury i wsparcia technicznego nieobjętego gwarancją.

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo danych

Przeżywaliśmy niedawno prawdziwą gorączkę związaną z RODO. Chociaż momentami przybierała ona formę niepotrzebnej paniki, to nowe regulacje dotyczące ochrony danych osobowych zwiększyły znacząco świadomość pośredników ubezpieczeniowych odnośnie bezpieczeństwa przetwarzania danych i prywatności klientów.

Jakie są 4 powody, dla których RODO i IDD będą impulsem do cyfryzacji branży ubezpieczeń?

Brokerzy ubezpieczeniowi, którzy przechowują dane klientów i organizują pracę w arkuszach kalkulacyjnych bądź (co gorsza) w mniej lub bardziej uporządkowanej formie papierowej, muszą mieć się na baczności. Bez odpowiednich procedur i umiejętności to prosty sposób, by ściągnąć na siebie kłopoty.

Jak zaoszczędzić ponad 2h pracy w twojej firmie?

Istotne jest zatem zwrócenie uwagi czy dostawca rozważanej przez nas technologii spełnia standardy dotyczące ochrony danych osobowych.

Oprogramowanie typu SaaS (czyli działające w chmurze obliczeniowej) projektowane jest z myślą o scenariuszach związanych z wykorzystywaniem danych osobowych osób trzecich. Dzięki temu od samego początku rozwiązania te oferują odpowiednie mechanizmy bezpieczeństwa oparte m.in. na szyfrowaniu danych, wielostopniowego uwierzytelniania czy wymuszania hasła o odpowiednim poziomie trudności.

Definicja udanej inwestycji w oprogramowanie

Oprogramowanie dla brokerów to opłacalna inwestycja. Jednak tylko pod warunkiem, że decyzja zostanie podjęta w sposób przemyślany.

– Zdajemy sobie sprawę, że decyzja o zakupie odpowiedniego rozwiązania informatycznego nie jest prosta dla brokerów ubezpieczeniowych. W końcu każda firma ma swoje indywidualne potrzeby – opowiada Piotr Bartos, Country Manager Insly w Polsce. – Ważne jest zatem skupienie się na najważniejszych oczekiwaniach i personalne podejście, które można zastosować do modelu sprawdzonego na międzynarodowym rynku. Kompromisowym wyjściem jest możliwość personalizowania funkcjonalności, a wręcz tworzenie ich od podstaw i implementacja w istniejącym rozwiązaniu. – dodaje Piotr Bartos. – Tworząc Insly kierujemy się właśnie tą zasadą. Zależy nam na dostarczaniu oprogramowania szytego na miarę brokerów ubezpieczeniowych w Polsce. Zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i obsługi klienta oraz wsparcia technicznego. – dodaje.

Wypróbuj Insly przez 14 dni za darmo:

[button style=”green” float=”center” margin=”10″ size=”large” link=”https://insly.pl/sprawdz-jak-dziala-insly/” target=”https://insly.pl/sprawdz-jak-dziala-insly/”]ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO W INSLY[/button]