80% agentów ubezpieczeniowych nie ma czasu tego przeczytać

W 1930 roku wybitny ekonomista John Maynard Keynes przewidywał, że jego prawnuki będą pracowały zaledwie 3 godziny tygodniowo. Świat miał się zmienić na tyle, że praca miała być tylko i wyłącznie pasją, a nie obowiązkiem! Z nieukrywanym rozczarowaniem mogę stwierdzić, że prognozy kompletnie się nie sprawdziły. Wiele osób pracuje dłużej niż poprzednie pokolenia. Ponadto Polacy od kilku lat znajdują się w czołówce najbardziej zestresowanych narodów w Europie. Zaryzykuję stwierdzenie, że agenci ubezpieczeniowi przodują w statystykach profesjonalistów, którzy pracują zdecydowanie dłużej od innych. Przeczytaj też: Jak zaoszczędzić ponad 2h pracy w multiagencji ubezpieczeniowej? Czy to smutna rzeczywistość, z którą musimy się pogodzić? Absolutnie nie! Oto 6 wskazówek, które pozwolą ci cieszyć się większą ilością wolnego czasu:

#1 Przestań być wielozadaniowcem!

Multitasking stał się powszechny wraz z rozpowszechnieniem się korporacyjnego modelu pracy. Pisanie w tym samym czasie raportu, rozmowa telefoniczna z klientem oraz odpisywanie na pojawiające się w skrzynce maile to dla wielu osób codzienność. Na pierwszy rzut oka wygląda to przecież jak duża oszczędność czasu. Jednak badania przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda są bezwzględne. Okazuje się, że ludzie praktykujący multitasking są mniej produktywni i marnują więcej czasu. Jest to też szkodliwe dla naszego mózgu.

#2 Kontroluj swój czas

To zaskakujące, że wielu z nas kontroluje stan portfela i konta bankowego kilka razy w tygodniu, a kompletnie nie zwraca uwagi na uciekający czas. Coraz popularniejsze stało się prowadzenie budżetu, który pomaga kontrolować finanse osobiste. Ilu z nas jednak raz na jakiś czas w spokoju i zegarkiem w ręku podsumowuje ile i na co przeznacza swój najcenniejszy zasób - czas?

#3 Ogranicz swoją dostępność

Warto odpowiadać na telefony od klientów czy pytania współpracowników. By jednak dobrze zarządzać swoim czasie i dbać o produktywność musi też poświęcić część swojego czasu, by w skupieniu zająć się ważnymi rzeczami. Zazwyczaj to właśnie tego typu strategiczne zadania zaniedbujesz na rzecz “bieżączki” (czyli znienawidzonych przez wszystkich ASAPów). Jak ograniczyć swoją dostępność? Na początek ustal jedną lub dwie godziny dziennie, które możesz poświęcić wyłącznie na swoje sprawy. Przełącz telefon w tryb samolotowy, zmień status w komunikatorach na niedostępny i wyłącz skrzynkę mailową. Pożegnaj się też z mediami społecznościowymi odpalonymi w zakładce obok. Voilà! Teraz wszystko w Twoich rękach.

#4 Ustal swoje codzienne rutyny

Barack Obama ćwiczy codziennie o 6:45. Winston Churchill spacerował codziennie po ogrodzie tuż po wyjściu z łóżka. Z kolei Steve Jobs słynął ze stawania rano przed lustrem i zadawania pytania co by zrobił, gdyby wiedział, że jest to jego ostatni dzień życia. Ludzie sukcesu wypracowali swoje osobiste nawyki, które pomagają utrzymać koncentrację i rozpocząć dzień zgodnie z planem. Sam od kilku dni planuje spacery po okolicznym parku tuż przed śniadaniem. To naprawdę dobry sposób na pobudkę bez kawy!

#5 Planuj i analizuj organizację swojego czasu

Ludzie, którzy są zdezorganizowani, nie tylko marnują czas na zadania, które nie mają większego sensu. Obniżają również swoją wydajność i ograniczają szanse na odniesienie sukcesu. Jeśli planujesz i panujesz nad swoimi zadaniami to zwiększasz swoją produktywność i jesteś w stanie stworzyć czas dla rzeczy i osób ważnych w twoim życiu. Poświęć każdego ranka trochę czasu na zaplanowanie dnia i dbaj o to, by pozostać skupionym na swoich zadaniach. Pamiętaj przy okazji o regularnym przeglądaniu swoich planów, kalendarzy i nawyków. Częstym problemem agentów ubezpieczeniowych jest tracenie czasu i energii na rzeczy, które nie są ważne. Brak kontroli i refleksji nad tym jak idzie realizacja założonych planów kończy się źle. Z reguły robimy wciąż te same rzeczy, jednocześnie spodziewając się innych niż zazwyczaj efektów. Sprawdzaj zatem regularnie - co tydzień, co miesiąc, a przy planach długoterminowych przynajmniej raz w roku. Upewnij się, że twoje plany są nadal aktualne i zgodne z celami.

#6 Ustalaj priorytety i naucz się mówić nie

Większość ludzi ma problem z ustalaniem priorytetów. Nie podejmują decyzji o tym, co jest naprawdę ważne w ich życiu. To tłumaczy, dlaczego wielu z nas czuje, że nie ma wystarczająco dużo godzin w ciągu doby. Zastanów się nad swoimi najważniejszymi celami i różnymi rzeczami, które chcesz zrobić, a następnie zorientuj się, co jest dla Ciebie ważne. Nie zaczynaj i nie decyduj się na realizację zadania, dopóki nie odpowiesz sobie szczerze na pytanie: "Czy naprawdę muszę to teraz zrobić?" Jeśli nie musisz tego robić teraz, po prostu tego nie rób. Zobacz ile czasu i pieniędzy naprawdę tracisz każdego dnia?

Czasu nie da się pomnożyć. Można nim jednak mądrze zarządzać

Zła wiadomość jest taka, że czasu nam nie przybędzie. Zawsze będziemy mieć tylko 24 godziny w ciągu doby. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie ma nic sprawiedliwszego niż czas. Każdy dostaje go dokładnie tyle samo. Tylko od naszych decyzji i nawyków zależy ile czasu zmarnujemy, a ile wykorzystamy do efektywnej realizacji swoich priorytetów. Pamiętaj, że nie chodzi o żadne gwałtowne rewolucje. Zacznij od naprawdę małych zmian (takich jak na przykład moje poranne spacery) i obserwuj jak poprawi się jakość twojego życia. Przy okazji, możesz skorzystać z bezpłatnych testów i przekonać się w jaki sposób Insly może zaoszczędzić czas agenta ubezpieczeniowego

Oszczędzaj czas dzięki Insly przez 14 dni za darmo:

insly-opinie-crm-dla-agentów-ubezpieczeniowych-program-dla-agentów-ubezpieczeniowych-porównywarka-oc-i-ac

More reading from

Innowacje w ubezpieczeniach