Jak agent ubezpieczeniowi powinien przygotować się do pracy zdalnej?

Wielu agentów ubezpieczeniowych w ostatnim czasie zdecydowało się na pracę zdalną. Jeżeli zaglądasz do tego artykułu to z pewnością jesteś jednym z nich. Praca z domu ma swoje zalety i wady. Warto od samego początku ustalić jasne reguły, których będziesz przestrzegać. Dla osób, które dotychczas swoje obowiązki zawodowe realizowały w biurze to szczególnie istotne.

W tym krótkim artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą zachować (a nawet zwiększyć!) efektywność pracy oraz zadbać o odpowiedni komfort obsługi klientów.

Zachowaj indywidualne podejście i buduj dobre relacje

Przykładasz dużą wagę, by każdego klienta traktować w indywidualny sposób? To cecha świetnego agenta! Nie obawiaj się, że przy pracy zdalnej nie będziesz mógł prezentować tej wartości. Co prawda ze zrozumiałych przyczyn twój kontakt z klientem będzie bazował na łączności telefonicznej, ale to także okazja, by pokazać mu wspomniane indywidualne podejście.

Możesz wykorzystać do tego na przykład wyszukiwanie klienta po numerze telefonu. Jak to działa w praktyce? Jeżeli na ekranie Twojego telefonu pojawi się numer, z którego dzwoni klient, możesz szybko sprawdzić w programie Insly do kogo ten numer należy i w profilu klienta zapoznać się ze swoimi notatkami. Wtedy będziesz mógł serdecznie przywitać swojego rozmówcę i zwrócić się do niego personalnie. Mała rzecz, a może całkowicie zmienić nastrój i przebieg konwersacji.

Bądź przygotowany i udzielaj szybkiej pomocy w oparciu o informacje, które posiadasz

Do zachowania pełnej ciągłości przyda się też opcja wyszukiwania polis. W trakcie rozmowy z klientem będziesz mieć łatwy dostęp do szczegółów zawartej polisy i szybko udzielisz właściwej pomocy. Wystarczy, że klient poda ci numer polisy bądź też inne dane, które pomogą w jej wyszukiwaniu. Możesz być wtedy pewien, że rozmawiacie dokładnie o tej samej sprawie.

To nie koniec pomysłów. Notatki, które pojawiły się w poprzednim punkcie to istotny element dobrze funkcjonującego systemu w pracy zdalnej. Dzięki nim zachowasz na przyszłość najważniejsze informacje i ustalenia będące efektem kontaktu z klientem. Skrupulatnie je uzupełniaj i zrezygnuj raz na zawsze z ręcznych zapisków powstałych na przypadkowych kartkach wyrwanych z zeszytu. Porządek i przejrzystość przyda się w trakcie pracy z domu.

Zorganizuj swoją pracę i efektywnie zarządzaj zadaniami

W podobny sposób możesz zarządzać swoimi zadaniami. Ze względu na nadmiar obowiązków łatwo stracić rachubę, a część rzeczy do zrobienia może po ludzku wylecieć z głowy. Dobrze zorganizowany agent ubezpieczeniowy nie może sobie jednak na to pozwolić. Dlatego warto wykorzystać z funkcjonalności dodawania zadań i ustawiania przypomnień. Pozwoli to spokojnie skupić się na priorytetach bez stresu, że zapomnimy o pilnym telefonie czy wysłaniu korespondencji.

Dzięki programowi Insly praca z domu może być nie tylko przyjemna, ale bardzo efektywna. Korzystaj z niego niczym z wirtualnego biura i świadcz swoim klientem usługi na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do przeczytania artykułu z Piotrem odnośnie możliwości skorzystania z darmowego CRM dla naszych klientów.

Czytaj na LinkedIn

Piotr Bartos

 

Piotr Bartos

Insly, Country Manager
 
 

Niecodzienne sytuacje wymagają niecodziennych działań. Skoro mamy w #insly technologię, która wspiera agentów w codziennej pracy, postanowiliśmy się nią podzielić. Wszyscy nasi użytkownicy, którzy korzystają tylko z modułu kalkulatora składek, będą mogli teraz bezpłatnie korzystać z modułu CRM. W ten sposób chcemy dać multiagencjom bezpieczne wsparcie technologiczne zdalnej obsługi klientów.

Wiemy, że dla wielu pośredników praca zdalna i narzędzia CRM nie są niczym nowym. Dostaliśmy jednak w ostatnich dniach sygnały, że taka funkcjonalność rozwiązałaby wiele tymczasowych kłopotów organizacyjnych:

-umożliwi identyfikację klienta po numerze telefonu lub adresie mejlowym
-pozwoli budować historię kontaktu z klientem dostępną dla wszystkich pracowników agencji bez względu na lokalizację
-umożliwi przechowywanie dokumentacji klientów w wersji elektronicznej, w tym zgody RODO, Analizę potrzeb klienta, zdjęcia z inspekcji AC, skany polis
-pozwoli ustawiać zadania, przypomnienia dotyczące klienta lub konkretnej polisy.

Pracownicy z działu obsługi klienta Insly są przyzwyczajeni do pracy zdalnej, obsługa naszych klientów przebiega bez zakłóceń. Zapraszamy do kontaktu: poland@insly.com #zostańwdomu