Chcesz być lepszym agentem ubezpieczeniowym? Posłuchaj tych 7 podcastów!

Okres urlopowy sprzyja nadrabianiu zaległości w czytaniu i uzupełnianiu wiedzy. Wiem to z własnego doświadczenia. Moje ostatnie podróże pociągiem skutkują niemal połykaniem książek, a gdy brakuje siły na tradycyjne lektury – z pomocą przychodzą podcasty.

No właśnie! Dlatego dzisiaj trochę więcej o podcastach i dlaczego to taka fajna forma poszerzania swojej wiedzy.

Przede wszystkim podcasty pozwalają nam bardzo sprawnie zagospodarować czas kiedy jesteśmy, kolokwialnie mówiąc, bezczynni umysłowo. To chyba najlepsze określenie, które przychodzi mi do głowy, ale Amerykanie lubią nazywać takie zjawisko idle time.

Wykorzystaj czas, gdy stoisz w korku!

Zastanów się, ile czasu dziennie spędzasz w swoim samochodzie stojąc w korku, poruszając się komunikacją miejską lub wykonując proste czynności domowe. Myślę, że sam transport to dla mieszkańca średniego i dużego miasta dobre 1,5h każdego dnia, które można wykorzystać w bardziej produktywny sposób.

Zobacz też: Jak zaoszczędzić czas w sprzedaży ubezpieczeń?

W takich momentach objawia się właśnie geniusz podcastów o tematyce biznesowej. Wystarczy urządzenie mobilne, słuchawki lub inny sprzęt audio i możemy codziennie zarobić kilkadziesiąt minut czasu przeznaczonego na rozwój naszych umiejętności jako agenci ubezpieczeniowi.

Brzmi fajnie, prawda? Aby ułatwić to zadanie przygotowałem specjalnie dla Was listę podcastów idealnych dla agenta ubezpieczeniowego:

#1 Rozmowy bez asekuracji

Rozmowy bez asekuracji to podcast prowadzony przez Aleksandrę Wysocką, redaktor naczelną Gazety Ubezpieczeniowej. Swój projekt promuje hasłem “Podcast bardzo ubezpieczeniowy” … i trudno z tym dyskutować! To obowiązkowa pozycja zarówno dla agentów, brokerów, jak i innych osób związanych z branżą ubezpieczeniową. 

Aleksandra w swoich wywiadach porusza wiele ciekawych tematów – zarówno tych dotyczących sprzedaży ubezpieczeń, jak i marketingu oraz technologii. Jeżeli szukacie informacji, co obecnie jest przedmiotem dyskusji wśród ekspertów ubezpieczeniowych to swoje wirtualne kroki powinniście skierować właśnie tutaj.

Szczególnie polecam odcinki, w których dzieliłem się przewidywaniami dotyczącymi 2019 roku w technologii ubezpieczeniowej oraz sposobach na znalezienie klientów dzięki marketingowi online.

#2 Biznes Ubezpieczeniowy

Adam Kubicki, gospodarz podcastu Biznes Ubezpieczeniowy, to postać znana chyba wszystkim agentom i brokerom ubezpieczeniowym w Polsce. Doświadczony specjalista od sprzedaży ubezpieczeń od dłuższego czasu wciela się w rolę szkoleniowca i pomaga innym w rozwoju swoich umiejętności.

Oprócz sal szkoleniowych, cenne rady Adama można znaleźć w jego książkach, na blogu, kursie internetowym, a także podcaście. Jak sam twórca utrzymuje, znaleźć w nim można wiedzę o tym, jak osiągnąć sukces w ubezpieczeniach.

Warto dodać, że oprócz wartości merytorycznej z nagrań Adama Kubickiego płynie dużo optymizmu i poczucia humoru. Wiem to z pierwszej ręki, gdyż jakiś czas temu miałem okazję gościć w audycji Biznesu Ubezpieczeniowego. 

#3 Marcin Kowalik Online

Marcin Kowalik to specjalista od marketingu online. Na swoim blogu odkrywa przed agentami ubezpieczeniowymi tajniki pozyskiwania klienta w sieci. Pokazuje m.in. warte naśladowania przykłady wykorzystywania Facebooka, Instagrama czy LinkedIna do pracy pośrednika ubezpieczeniowego. Sam jest także niezwykle aktywny w mediach społecznościowych o czym mogą przekonać się członkowie stworzonej przez niego grupy na Facebooku Mistrzowie Marketingu i Sprzedaży Ubezpieczeń

Warto przypomnieć, że Marcin Kowalik jest także pomysłodawcą pierwszej na rynku ubezpieczeniowym wirtualnej konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. Jej sukces pozwolił nie tak dawno na pierwsze edycje spotkań w tzw. realu. Z tej okazji mogli skorzystać agenci ubezpieczeniowi w Szczecinie i Poznaniu.

#4 Mała Wielka Firma

Podcast Marka Jankowskiego tworzony jest już od 10 lat i zdobył dużą popularność. W nagraniach poruszane są wszystkie aspekty prowadzenia i rozwijania firmy – od rekrutacji, przez sprzedaż i marketing, aż po zarządzanie i finanse.

#5 Więcej niż oszczędzanie pieniędzy

Podcast autorstwa Michała Szafrańskiego jest skarbnicą wiedzy dla wszystkich, którzy świadomie podchodzą do finansów osobistych oraz kwestii zawodowych. Michał to uznany bloger, którego projekt Jak Oszczędzać Pieniądze od wielu lat jest powszechnie doceniany za publikowanie wartościowych treści i umiejętną współpracą z wieloma markami w zakresie edukacji finansowej Polaków.

Przy okazji podcastu Michał Szafrański dzieli się także swoimi doświadczenia Solopreneura, czyli samodzielnego przedsiębiorcy, który pomysłowo i umiejętnie skaluje swój biznes. Nie brakuje tu także rozmów z doświadczonymi przedsiębiorcami, którzy opowiadają zarówno o swoich pomysłach, jak i sukcesach oraz porażkach.

#6 Pani Swojego Czasu

Jeżeli szukacie wskazówek na temat budowy biznesu (nie tylko tego online) to wiedza, którą przekazuje Ola Budzyńska jest wam niezbędna! W swoim podcaście porusza takie tematy jak m.in. prowadzenie bloga, budowanie zaangażowanej społeczności w sieci, sztuka prowadzenia webinarów i tworzenia swoich własnych kursów internetowych.

Jej specjalność to zarządzanie czasem i marka osobista.

#7 Stacja Zmiana

Heraklit z Efezu mawiał, że jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana.

Myślę, że każdy z wybitnych przedsiębiorców może to samo powiedzieć o biznesie. Aby oswajać nas ze zmianami i uczyć jak sobie z nimi radzić powstał podcast Stacja Zmiana. To projekt Katarzyny Michałowskiej oraz Tomasza Nadolnego, w którym poruszany jest praktycznie każdy temat istotny dla naszego życia. Znajdziecie tu zatem porady biznesowe, psychologiczne, a także bardzo interesujące przemyślenia filozoficzne.

Mam wrażenie, że ten podcast jest tworzony z nieco innym, bardziej humanistycznym podejściem do spraw doczesnych. Świetne miejsce dla każdego agenta ubezpieczeniowego, by złapać dystans i inspirację do przyszłych działań.


A czy wy macie swoje ulubione podcasty, które nie znalazły się w tym zestawieniu? Dajcie znać w komentarzach pod postem na Facebooku lub na adres maciej.biegajewski@insly.com!

https://www.facebook.com/inslycom/posts/2381053292111208