Wybierz kraj

Wywiad z Bartoszem Wolskim, współwłaścicielem Grupy RBG o technologii dla multiagencji ubezpieczeniowej.

Grupa RBG to multiagencja, która z sukcesem prowadzi swój biznes od 15 lat, współpracując z większością Towarzystw i ponad 300 Agentami Ubezpieczeniowymi.  

“Celem Grupy RBG jest dostarczenie agentom takich rozwiązań, które maksymalnie usprawnią i polepszą ich relacje z klientami. Wiemy, że im lepsza i bardziej profesjonalna obsługa, tym zadowolenie klienta zostanie na dłużej. Wtedy wszyscy wygrywają. Zależy nam, by Ci z którymi współpracujemy zawsze otrzymali pomoc i wsparcie tam, gdzie jest ono potrzebne i by byli zadowoleni ze współpracy z RBG. Współpracujemy z większością TU w Polsce, dzięki czemu, nasi partnerzy – agenci, mogą kompleksowo obsługiwać swoich klientów, zapewniając im najlepsze ubezpieczenia. Jesteśmy wszechstronni, stąd nasi partnerzy mogą oferować swoim klientom ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, zdrowotne, na życie i wiele innych bardziej specjalistycznych rozwiązań. W ramach współpracy z RBG, Agenci cenią sobie wsparcie jakie mają na co dzień, liczne rozwiązania technologiczne jak CRMy, porównywarki, autofakturowanie, zdalne rozliczenia polis, ale przede wszystkim znane od przeszło dekady terminowe rozliczenia. „

Grupa RBG klientem Insly została w 2020 roku. 

Nasza Ambasadorka Ewelina Kałużna rozmawiała z Bartoszem Wolskim z Grupa RGB o tym, czy warto i dlaczego korzystać z narzędzi usprawniających pracę agentów. 

Bartosz mówi, że agenci często boja się nowych narzędzi. Przyzwyczajeni do starego systemu pracy, nie widzą sensu zmiany go na inny, szybszy i lepszy, skoro wszystko działa. W grupie RBG nie naciska się na korzystanie z nowych technologii. Bartosz i jego wspólnicy nauczeni doświadczeniem wiedzą, że agenci sami docenią to rozwiązanie, gdy będą gotowi. 

“Mamy mniej więcej pół na pół agentów, które korzystają z porównywarki...Mamy opinię tych osób, które zaczęły niedawno korzystać.... i oni już wiedzą, że to działa lepiej.” 

W RBG chętnie korzysta się z nowości technologicznych, narzędzi oferowanych dla branży ubezpieczeniowej. Rozwój agentów jest dla nich priorytetem. Dlatego postawili na współpracę z Insly.  

“Insly nie wybraliśmy od razu, sprawdziliśmy co się dzieje na rynku i wzięliśmy pod uwagę kilka czynników. Założenie było, żeby porównywarki dobrze liczyły i większość porównywarek, które testowaliśmy jest na bardzo dobrym poziomie. Finalnie pod uwagę wzięliśmy prędkość porównywania, stosunek jakości do ceny. I ostatecznie wybraliśmy Insly. Wydaje nam się, że jest to najszybsza porównywarka. Fajnie, że wszystko jest w jednym miejscu…zauroczyła nas prędkość, w 4 sekundy pojawia się większość TU, to dla nas jest ekstra. “ 

Bartosz i jego firma obecnie testują nowy formularz.  

“Jak macie możliwość, to chociaż przez miesiąc sprawdźcie sobie taką porównywarkę, bo to bardzo  ułatwia życie....” - Bartosz Wolski, Grupa RBG