3 trendy technologiczne dla agentów ubezpieczeniowych w 2019

Fascynacja przyszłością znana jest już z czasów starożytnych. Pod tym względem nie różnimy się wiele od naszych antycznych przodków. Naszą wyrocznią stał się Internet, gdzie poszukujemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania i przewidywania związane z kolejnymi miesiącami. Dlaczego zatem nie wcielić się w rolę Pytii i spróbować przewidzieć, co czeka agentów ubezpieczeniowych w 2019 roku, jeżeli chodzi o rozwój technologii?

[button style="green" float="center" margin="10" size="large" link="https://insly.pl/sprawdz-jak-dziala-insly/" target="https://insly.pl/sprawdz-jak-dziala-insly/"]KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ JAK INSLY POMAGA W SPRZEDAŻY UBEZPIECZEŃ

Otwarte ekosystemy

Naiwne byłoby twierdzenie, że trendem będzie wdrażanie przez agentów systemów informatycznych. Oprogramowanie dla rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego jest już stosunkowo często wykorzystywane, choć wciąż szybkość adaptacji nowych technologii przez agentów może budzić pewne wątpliwości. To, czego warto być świadomym, związane jest z powstawaniem otwartych ekosystemów opartych na funkcjonujących dotąd rozwiązaniach technologicznych. Wiele stosowanych dzisiaj aplikacji nie pozwalają na swobodną wymianę danych, zmuszając agentów do spędzania czasu na ręcznym obejściu ograniczeń i często podwójnym wprowadzaniu danych. W 2019 agenci będą starali się współpracować z firmami i wdrażać narzędzia, które mogą wypełnić lukę między różnymi systemami i wybierać aplikacje zbudowane na otwartych strukturach, co oznacza, że będą one w stanie swobodnie komunikować się ze sobą.

System binarny zamiast papieru i atramentu

Chociaż idea podpisu elektronicznego nie jest niczym nowym, to dopiero teraz na horyzoncie pojawia się szansa, że znajdzie on zastosowanie na szeroką skalę. Rośnie w tym zakresie świadomość zarówno pośredników ubezpieczeniowych, jak i klientów. Ponadto, na rynku pojawiły się łatwo dostępne i stosunkowo tanie narzędzia, które ułatwiają oferowanie tego typu potwierdzenia transakcji. Agencja ubezpieczeniowa bez zbędnych dokumentów w formie papierowej możliwa będzie nie tylko dzięki zastosowaniu e-podpisu, ale także systemom umożliwiającym elektroniczny obieg dokumentów. O takiej potrzebie przekonaliśmy się już w ostatnich kilku miesiącach, gdy wielu agentów szukało rozwiązań, które pomogą w zarządzaniu zgodami RODO i tworzeniem analizy potrzeb klienta.

Bezpieczeństwo i prywatność na świeczniku

RODO stało się dla wielu osób prawdziwą solą w oku. Mimo kilku negatywnych skutków, nie można zaprzeczyć, że nowe przepisy wpłynęły na zwiększenie świadomości przysłowiowego Kowalskiego na temat ochrony danych osobowych i dbania o prywatność. Cyberbezpieczeństwo jest tematem istotnym, zważywszy na to, że co roku rośnie liczba skutecznych ataków na różnego rodzaju systemy informatyczne. Prowadzą one do wycieku danych na masową skalę. To w przypadku branży ubezpieczeniowej mogłoby zakończyć się istną katastrofą. Rok 2019 będzie zatem jednym z ostatnich dogodnych momentów, by zadbać o odpowiednią ochronę przechowywanych danych klientów i w należyty sposób otoczyć troską ich prywatność. Przydadzą się ku temu takie narzędzia jak program dla agentów ubezpieczeniowych, gdzie chociażby przez ustanowienie odpowiedniej siły hasła lub szyfrowaną transmisję danych będzie można bez obaw przechowywać informację o naszych kontrahentach.

Technologia to nie wyścig zbrojeń

Pośród medialnej burzy i szumnie wygłaszanych sloganów o Internecie rzeczy, blockchain czy zastosowaniu sztucznej inteligencji w ubezpieczeniach warto znaleźć chwilę oddechu i zastanowić się nad potrzebami naszej własnej agencji ubezpieczeniowej. Efektywne wykorzystanie technologii to nie wyścig zbrojeń, a umiejętność sprytnego doboru i wykorzystania odpowiedniego narzędzia w ściśle określonym celu. W końcu to technologia jest dla nas i dla naszych firm, a nie odwrotnie.

[button style="green" float="center" margin="10" size="large" link="https://insly.pl/sprawdz-jak-dziala-insly/" target="https://insly.pl/sprawdz-jak-dziala-insly/"]WYPRÓBUJ INSLY I ZAOSZCZEDŹ NAWET DO 2H DZIENNIE

More reading from

Innowacje w ubezpieczeniach