Insly wzmacnia ścisłe kierownictwo w Polsce. Agnieszka Dąbrowska i Cezary Świerszcz na pokładzie.

 

Insly wzmacnia ścisłe kierownictwo w Polsce. Uzbroi ubezpieczycieli w narzędzia cyfrowe, które pozwolą im sprzedawać więcej ubezpieczeń przy niższych kosztach.

 

Agnieszka Dąbrowska, dotychczasowa prezes mFind i dyrektor zarządzająca w AXA, w roli dyrektor zarządzającej i Cezary Świerszcz, założyciel Bacca, jako doradca ds. innowacji, są od marca członkami ścisłego kierownictwa Insly w Polsce. Razem z Piotrem Bartosem, dyrektorem generalnym Insly w Polsce i we współpracy z zarządem międzynarodowym oraz 70-osobowym zespołem, będą rozwijać biznes na polskim rynku ubezpieczeniowym. W planach jest osiągnięcie pozycji kompleksowego systemu pierwszego wyboru dla agentów oraz partnera technologicznego dla zakładów.

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem osiągnięć Agnieszki i Cezarego, ich reputacji, wiedzy i intuicji, które z pewnością pomogą nam zbudować pozycję czołowego insurtechu w Polsce. Znam ich osobiście od lat i jestem przekonany, że możemy pracować razem jako super silny zespół – mówi Risto Rossar, CEO i założyciel Insly.

 

Insly jest dostawcą oprogramowanie SaaS dla branży ubezpieczeniowej. Podstawową działalnością insurtechu jest pomagać agentom prowadzić ich biznes. W Polsce, z platformą zintegrowanych jest 17 towarzystw, które odpowiadają za niemal 90 proc. przypisu z ubezpieczeń komunikacyjnych OC i zarejestrowanych ponad 12 tys. użytkowników. Połowa codziennie korzysta z systemu do kalkulacji składki. Część wystawia polisy bezpośrednio w Insly, a część w systemach towarzystw. Firma szacuje, że agenci mogą wykorzystywać Insly do sprzedaży o wartości nawet 800-900 mln zł przypisu rocznie.

 

Dzięki temu, że nasi klienci nam ufają, mogliśmy zbudować skalę w Polsce. Teraz jesteśmy gotowi, żeby pokazać, co możemy zaoferować nie tylko agentom, lecz także ubezpieczycielom. Już czas, żeby ci drudzy, spojrzeli na Insly jako na partnera technologicznego, który pomoże im wprowadzać na rynek nowe produkty, nie dość, że bardzo szybko, to przy marginalnych kosztach w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami informatycznymi. To kluczowa misja Agnieszki i Cezarego – zapowiada Risto Rossar.

 

Insly zamierza wspierać digitalizację tych kluczowych procesów zakładów, które obecnie podlegają największej transformacji technologicznej. Szczególnie chodzi o sprzedaż ubezpieczeń.

 

Ubezpieczyciele odkrywają możliwości technologii – dopiero teraz, po doświadczeniach w pandemii, zastanawiają się nad jej pełnymi możliwościami. To dobry czas, aby lepiej przyjrzeli się Insly. Oprócz agentów, którym dostarczamy oprogramowanie, mamy na świecie wśród swoich klientów również ponad 30 ubezpieczycieli, którym, przy użyciu naszej technologii nisko- i bezkodowej, możemy skonfigurować w pełni cyfrową dystrybucję i administrację polis ubezpieczeniowych – zwraca uwagę Risto Rossar.

Podobne wpisy